Szukaj

Kawiarnia vs salka konferencyjna: co wybrać na spotkanie z klientem?


Spotykanie z klientami to dla pośrednika nieruchomości chleb powszedni. Na tym głównie opiera się jego praca i od tych spotkań w dużej mierze zależy sukces jego biznesu. To oczywiste i nie trzeba o tym przekonywać żadnego agenta nieruchomości. Mniej oczywistym jest, gdzie przeprowadzić takie spotkania. Pośrednicy niemający wydzielonego miejsca w biurze czy w ogóle tego biura pozbawieni, wybierają często kawiarnie jako miejsca spotkań z klientem. Czy to jednak dobre rozwiązanie? A może lepiej wynająć specjalną salkę konferencyjną?


Kawiarnia vs salka konferencyjna: walka na argumenty

Salka konferencyjna jest dostępna np. w naszym coworkingu w centrum Gdyni, nie tylko dla osób wynajmujących u nas biurko, ale dla każdego pośrednika i innego przedsiębiorcy, który ma potrzebę spotkać się z klientem. Można ją wynająć na godziny. Jak taka opcja wypada w porównaniu z kawiarnią? Przeprowadźmy walkę na argumenty i sprawdźmy, kto wygra.


Koszty

Zacznijmy od tego, co zazwyczaj przedsiębiorcę interesuje najbardziej, czyli od kosztów. Co się bardziej opłaca? Wynajem salki kosztuje – rozliczenie odbywa się za godziny. W naszym biurze cena to 49 zł netto za godzinę. Czy to dużo? Nie wydaje nam się, biorąc pod uwagę fakt, że w cenie jest naprawdę sporo udogodnień (o tym później) oraz zapas kawy. Tym bardziej, że mimo iż nie płaci się za wynajem kawiarni, to żeby tam posiedzieć, trzeba coś kupić. Powiedzmy, że zamówi się dwie kawy i jakieś ciastka dla siebie i klienta. Na pewno rachunek wyniesie około 50 zł w lepszej klasy kawiarni. Wyjdzie zatem na to samo, ale w salce kawy jest do woli.


Dostępność

Kawiarnie są ogólnie dostępne, ale z miejscem bywa różnie. Zwłaszcza, gdy chce się przyjść większą grupą, kawiarnia jest w centrum miasta, a godzina dość popularna, np. wczesne popołudnie. Tymczasem salkę można zarezerwować w systemie rezerwacji poprzez stronę www i mieć do dowolnej dyspozycji o wybranej godzinie. Zyskuje się dzięki temu pewność, że będzie się mieć miejsce na spotkanie, a nie chodzić od kawiarni do kawiarni, szukając wolnego stolika.


Wygoda

W kawiarni warunki są często średnio komfortowe – jest tłoczno, głośno, stoliki są dość małe. W naszej salce konferencyjnej pomieści się wygodnie do 12 osób. Nikt nie przeszkadza w spotkaniu, można w spokoju porozmawiać w przyjaznej, biurowej atmosferze. Chyba nie musimy pisać, kto wygrywa tę rundę.


Wyposażenie

Kawiarnia nie oferuje benefitów na spotkania biznesowe. Drukarki tam się nie uświadczy. Jedyne, co jest dostępne w większości kawiarni, to darmowy Internet. Jednak w salce, oczywiście, też go oferujmy. Razem z dodatkowymi udogodnieniami pomagającymi sprawnie i profesjonalnie przeprowadzić spotkanie. Do dyspozycji są: suchościeralna tablica, drukarka i reszta sprzętu z zaplecza biura co-workingowego.


Prestiż marki

Fakt – niektórzy klienci lubią kawiarnie. Innym pewnie spotkania w niej nie przeszkadzają. Znajdą się też jednak tacy, którzy będą czuli się niekomfortowo, opowiadając w miejscu publicznym o swoich nieruchomościach. Z pewnością każdy klient poczuje się bardziej wyjątkowo w specjalnie wynajętej na spotkanie salce. Organizowanie spotkań w takim miejscu podnosi prestiż marki osobistej pośrednika. Jawi się on wtedy jako bardziej profesjonalny i myślący o potrzebach klientach. Nie wybiera prostych rozwiązań, tylko takie, które zapewnią dyskretne, swobodne, wygodne warunki do biznesowego spotkania.


Wynik: 5 do 0 dla sali!


Kawiarnia ma swoje zalety – ciekawy design, różne rodzaje kawy, dobre ciasta – ale nie stanowią one przeciwwagi dla licznych plusów organizowania spotkania biznesowego w sali konferencyjnej. Klient nie szuka na spotkaniu z pośrednikiem możliwości zjedzenia pysznego ciastka, ale chce poczuć, że jest ważny, traktowany z szacunkiem i profesjonalizmem. Salka konferencyjna oferuje komfortowe warunki, dodatkowy sprzęt do wykorzystania, ciszę i spokój, dostępność na wyłączność po uprzedniej rezerwacji za pomocą prostego systemu online, a jej koszty wcale nie są tak duże w porównaniu z ceną za złożone zamówienia w kawiarni. Werdykt: nokaut sali konferencyjnej!Własne mieszkanie nawet nie staje do starca

Kawiarnia to oczywiście nie jedyna opcja na spotkania. Można także zapraszać klientów do własnego domu, co praktykują niektórzy pośrednicy. Takie rozwiązanie jest jednak dalekie od idealnego – już bardziej odpowiednim miejscem na spotkania biznesowe wydaje się być kawiarnia. W cudzym mieszkaniu klient nie poczuje się swobodnie, a reputacja pośrednika na pewno nie zyska.


Zdecydowanie salka konferencyjna jest najbardziej wskazanym miejscem do spotkań biznesowych dla pośrednika i jego klientów. Sprawdź to – zarezerwuj online salę w centrum Gdyni na stronie Property Spot.

94 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie